Předem oznamuji, že v článku uvádím informace získané z internetu a z manuálu této RC soupravy. Uvedenou soupravu nevlastním a její pořízení neplánuji. Nemůžu tedy posloužit informacemi o vlastnostech jako spolehlivost, výdrž, atd. Na zahraničních fórech příliš informací k této vysílačce také není. Pokud někdo tuto soupravu náhodou vlastní, budu rád za jakékoliv postřehy a zkušenosti - prosím sdělte je zde v komentářích nebo zašlete na můj kontaktní email - předem děkuji.
Uspořádání ovládacích prvků je vcelku standardní. Na věnci kolem volantu se nachází tlačítka trimů plynu, řízení a třetího kanálu. Na boku vysílačky se napravo před volantem nachází otočný ovladač proporcionálního třetího kanálu a stavové tlačítko ovládání čtvrtého kanálu. Na rukojeti vysílačky se žádné ovládací prvky nenacházejí:
Na levé straně vysílačky se nachází v pořadí zleva DSC port pro ovládání PC simulátorů, nabíjecí konektor, vypínač vysílačky a pod víčkem USB port pro upgrade firmwaru vysílačky (ale zdá se, že není osazený): Černobílý podsvětlený LCD displej se nachází na horní straně vysílačky, pod ním pak čtyři tlačítka pro pohyb a ovládání v menu vysílačky:
Vysílačka má 10 pamětí pro modely, ale neumožňuje párovat přijímač na konkrétní paměť modelu.
Třetí i čtvrtý kanál vysílačky je podle popisu ovládacích prvků v návodě zřejmě možné libovolně namapovat na potenciometr nebo tlačítko. V návodě je to poněkud nejasně podané ("čingliš" :) ...).
V menu vysílačky je možné nastavit například tyto funkce: EPA (koncové body pro všechny čtyři kanály 0-120%), STEXP (exponenciála řízení -100/0/+100), STSPD (zpoždění reakce řízení pro otočení/návrat volantu 1-100%), THEXP (exponenciála plynu -100/0/+100, vlastní křivka plynu až 5 bodů), THSPD (zpoždění reakce plynu pro vychýlení/návrat páčky plynu 1-100%), ABS (chování brzdy - zpoždění, pulzace, mix řízení), ACCEL (akcelerace plynu - skoková změna plynu z neutrálu na nastavenou úroveň), IDLUP (plyn v neutrálu pro spalovací motory), SUBTR (subtrimy pro všechny čtyři kanály), REV (reverzace všech čtyř kanálů), D/R (omezení výchylek řízení a plynu 0-100%), ATL (síla brzdy 0-100%), PMIX (programovatelné mixy mezi řízením, plynem a třetím kanálem - úroveň mixu -100/0/+100, řídící/řízený kanál, mixovací mód), NAME (pojmenování pamětí modelů), RESET (reset vybrané paměti modelu do továrního nastavení). Ukázky některých menu:
Produktová stránka výrobce - RC souprava Radiolink RC3S
Nějaké podrobnější informace o této RC soupravě a fotografie lze najít na ruském fóru RCdesign.ru, kde ji testoval a též i rozebral uživatel Serujio. Vypůjčil jsem si zde pár obrázků.
Vyjímatelná klec pro 4ks AA baterek. Na obrázku je vidět konektor, kterým je klec připojená do vysílačky:
Elektronika a mechanické vnitřnosti vysílačky - povšimněte si, že místo, kde by měl být USB konektor (vpravo od vypínače), je prázdné - konektor není osazen:
Závěrem bych ještě rád upozornil, že při hledání informací k popisované vysílačce jsem narážel i na obrázky poněkud odlišného provedení této vysílačky, zřejmě pouze tříkanálové. Liší se v absenci potenciometru a tlačítka třetího a čtvrtého kanálu před volantem, na rukojeti se naopak z obou stran nachází tlačítko zřejmě třetího kanálu. Na levé straně chybí jakýkoliv konektor, vypínač a nabíjecí konektor jsou přesunuty na nohu vysílačky. Volant lze zřejmě přehodit na druhou stranu. Je možné, že jde o nějakého předchůdce nebo pre-release fotky, takže v případě zájmu o tuto vysílačku doporučuji opatrnost při výběru prodejce a co nabízí. Obrázky odlišného provedení vysílačky:
- Obrázky - Radiolink, Radiolink, RCdesign.ru - Serujio -
Štítky:
Radiolink RC3S RC radio
Nejnovější článek:
RC AST Krušné Hory 2019
Neexistuji vhodna data!
Smajlíci v návštěvní knize - yvSmiley is copyrighted work of Yuri Volkov