Od své oblíbenkyně Vicky (ta mi vždy odepisuje) jsem dostal tuto odpověď: "Dear Sir, thanks for you supporting of our company. I am Vicky. GT2B & GT3C are available now, GT4 will wait for a little long time. The parameters of them are in our website you can check them. Many thanks & Kind regard" No asi špatně koukám, nebo mají někde ještě nějaké jiné stránky, ale kde nic, tu nic. No nic... :)
Předem bych vás ještě odkázal na svůj předchozí článek Jak to vypadá s novými vysílačkami Flysky?, kde se věnuji předběžnému popisu a menším spekulacím kolem tříkanálové volantovky GT2B i objektu našeho nynějšího zájmu GT3C. Některé prezentované údaje platí, některé si upřesníme a na některé si ještě asi počkáme.
Vysílačka na něj svým zpracováním a provedením udělala velmi dobrý dojem, lepší, než GT3B. Povedená je kombinace černé a matné stříbrné, která nahradila lacině působící chrom původních prvků. K dobré ergonomii přispívají i výměnné pogumované hřbety (gripy) rukojeti vysílačky dodávané ve dvou velikostech.
Tlačítka jsou pohodlnější na ovládání a mají dobrý chod. Rolovací kolečko má 24 poloh na jednu otočku (u GT3B to je 30). Volant je odnímatelný, pro spojení s tělem vysílačky je použit konektor a šrouby. Volant je opatřen měkkým pěnovým okružím. Čeho jsem si vůbec předtím nevšiml, je fakt, že hlavní vypínač je umístěn ve středu kola volantu. To má na druhou stranu ovšem za následek, že nebude možné použít kola jiných výrobců. Překvapivě, osa volantu je prý uložena v kuličkovém ložisku.
Vysílačka je opatřena mini USB portem, který však slouží zřejmě pouze k nabíjení - Losikid zatím neodhalil, že by měl signálové linky aktivní, o čemž pochybuji - na desce by musel být nějaký obvod starající se o USB. V technických údajích je stále uváděn DSC port, ale nějak ho na dostupných fotkách nemůžu najít. I podle obrázků desky elektroniky bych řekl, že tam není.
Vysílačka byla dodána v kompletu s nabíječkou a LiPo akumulátorem 1S 3,7 V s kapacitou 1300 mAh. Zde nastává rozpor, na všech dostupných fotkách byl vždy akumulátor s kapacitou 800 mAh a s tím je vysílačka i zřejmě prodávána, alespoň dle údajů prodejce WowRcModel.
Horní plastový dekl je přichycen dvěma šrouby, které jsou schovány pod gumovými špunty. Dále je pak potřeba překonat plastové zámky, podobně jako u GT3B, ale jde to více ztuha. Významnou inovací je fakt, že vysílačka obsahuje pouze jednu desku plošných spojů, na které jsou umístěny i obvody RF 2,4 GHz modulu. Ta je přidělána k vrchnímu deklu vysílačky. Usnadněna je tak i manipulace s vysílačkou, kdy se již nemusíme obávat utržení kablíku antény. Displej je ten samý, co u GT3B.
Hurá, dá se přeprogramovat! Losikid zkušebně natáhl FW 0.4.1 a šlape. Jsou tu nicméně menší problémy - GT3B obsahuje interní obvod děliče 3:1 pro měření napětí, ale tady to asi bude jinak, protože napětí jsou indikována špatně. To ale není nic, co by zřejmě nemělo jít odstranit úpravou firmwaru.
Tak, to by bylo prozatím vše. Aktuálně je vysílačka nabízena v zajímavém černo-oranžovém provedení na WowRcModelu. Prodávaný set obsahuje vysílačku a přijímač (FS-GR3C, tedy známou tříkanálovou klasiku), dva výměnné gripy, nabíjecí USB kabel a akumulátor 800 mAh. Takže žádný nabíječ a 1300 mAh aku, co měl losikid k dispozici. Cena bez dopravy je kulatých :) USD 59,99.
- Fotografie - WowRcModel, Flysky, RCcrawler.com -
Štítky:
GT3C
Nejnovější článek:
RC AST Krušné Hory 2019
Neexistuji vhodna data!
Smajlíci v návštěvní knize - yvSmiley is copyrighted work of Yuri Volkov