Novější vysílačky Flysky typu FS-GT2B a FS-GT3C jsou vybaveny miniUSB konektorem, který v základu slouží pouze pro nabíjení akumulátorů obou vysílaček. Někteří modeláři však přišli na to, že řešení miniUSB konektoru je takové "čínské" ;), jelikož na jeho datových špičkách je přítomen PPM signál. Pokud si uděláte nebo koupíte redukci, není pak problém připojit vysílačky FS-GT2B a FS-GT3C k USB portu počítače a použít je pro ovládání PC simulátorů.
Řešení vyžaduje, abyste vlastnili Flysky USB Simulator kabel, protože potřebujete převodník PPM signálu na sériový signál pro USB port počítače. Tento kabel-převodník možná někteří máte doma, protože občas bývá některými prodejci přikládán ke starším vysílačkám Flysky typu FS-GT2, GT3 a GT3B či jejich rebrandům / klonům. Dá se zakoupit i samostatně, například na WowRcModel za 4,- USD včetně dopravy. K sehnání je samozřejmě i u různých prodejců na Ebayi, nebo též na Hobbykingu za 5,- USD:
Jelikož je Flysky USB Simulator kabel vybaven na konci konektorem typu samec jack 3,5mm, potřebujete jednoduchou redukci USB na samici jack 3,5mm. Redukci si opět můžete zakoupit - trochu zvláštní je, že přímo na WowRcModel jsem jí nenašel, ale je k dostání na Ebay shopu WowRcModel za cca 3,- USD i s dopravou.
Kompletní sadu Flysky USB Simulator kabelu a redukce USB/jack 3,5mm (samice) můžete zakoupit opět na Ebay shopu WowRcModel za 7,- USD i s dopravou.
Pokud si Flysky USB simulátorový kabel a redukci pořídíte, propojení všech kabelů a redukcí je jednoduché - do miniUSB portu vysílačky připojíte miniUSB/USB kabel ("nabíjecí") dodávaný k vysílačce, ten zastrčíte do redukce USB/jack 3,5mm a redukci nasunete na jack konektor Flysky USB simulátorového kabelu. Druhý konec Flysky USB simulátorového kabelu zasunete do volného USB portu počítače PC. Ukázka USB kabelu dodávaného k vysílačkám:
Pokud jste schopni si redukci vyrobit sami, můžete připojit miniUSB koncovku přímo na Flysky USB simulátorový kabel, nebo si udělat redukci miniUSB/jack 3.5mm. Více informací najdete na RCtech.net.Je též možné, že toto řešení lze použít i u vysílačky Absima CR3P. Před nějakým časem jsem tu popisoval doplnění vysílačky Absima CR3P o DSC port, takže zřejmě máte na výběr, jakou možnost použít.
- Fotografie - Hobbyking, WowRcModel -
Tento dokument byl vytištěn ze stránek RC.305 na adrese http://rc.305.cz
© 2009 - Michal Nováček - minot@ur | Všechna práva vyhrazena - All rights reserved | Obsah - uvedení autoři a zdroje