Několik zmínek o vysílačce Modelcraft GT3 po různých autíčkářských fórech mne již před delší dobou nasměrovalo na známý internetový e-shop Conrad, který jí má ve své nabídce. Již dříve jsem si všiml, že Conrad prodává známou dvoukanálovku Flysky FS-GT2 pod svou značkou jako Modelcraft GT2. V případě GT3 jsem si říkal, zda i tato nemá něco společného s některou z Flajskajek. Parametry, ovládání, údaje na displeji, topologie přijímače, to vše jakoby z oka vypadlo populární Flysky FS-GT3B. Potvrzení na sebe nenechalo dlouho čekat.
Před pár dny čerstvý uživatel fóra RC4x4.cz Giacomo vyjevil zajímavou informaci, že se mu podařilo spárovat svojí vysílačku Modelcraft GT3 s přijímačem Axial AR-3. My již dobře víme, že tento přijímač a vysílačka Axial AX-3 je převlečená Flysky FS-GT2. Podrobil jsem tedy Giacoma brutálnímu diskuznímu výslechu :), takže mohu potvrdit, že i Modelcraft GT3 můžeme zařadit do stále se rozrůstajícího se příbuzenstva vysílaček Flysky. Tímto Giacomovi děkuji za spolupráci i za poskytnuté fotografie střev vysílačky.
Soupravu Modelcraft GT3 najdete na Conradovi za aktuální cenu 1290,- Kč. Technické údaje myslím uvádět netřeba, protože jsou prakticky stejné jako u GT3B - najdete je například zde, s rozdíly, které uvádím v následujícím odstavci.
Upozornil bych na tři rozdíly - jeden, týkající se HF modulace, je rozdílem opravdu jen papírovým, zbylé dva jsou už významné a týkají se napájení a displeje:
Fotografie vysílačky Modelcraft GT3:
Souprava obsahuje vlastní vysílačku, 3-kanálový přijímač RX-302, párovací konektor, anténní trubičku a návod. Návod najdete ke stažení i na stránkách Conrada. Přijímač RX-302 má jinou krabičku, než jsme u Flysky zvyklí, ale funkčně je shodný včetně možnosti nastavení failsafe. Kompatibilita vysílačky Modelcraft GT3 s 3-kanálovými přijímači Flysky je určitě dobrá zpráva pro všechny její uživatele, neboť tak mají možnost používat několikanásobně levnější přijímače než "originální ".
Detail displeje a ovládacích prvků:
Tříkanálový přijímač RX-302 s příslušenstvím: Deska elektroniky s mikroprocesorem Atmel: Deska s ovládacími prvky a displejem:Na závěr se na obrázcích můžete podívat na vysílačku Modelcraft GT2. Pokud by vás zajímal její popis, můžu vás odkázat na článek týkající se vysílačky Ansmann W5, které je funkčně naprosto shodná a liší se pouze jiným designem.
- Fotografie - Conrad, Giacomo -
Tento dokument byl vytištěn ze stránek RC.305 na adrese http://rc.305.cz
© 2009 - Michal Nováček - minot@ur | Všechna práva vyhrazena - All rights reserved | Obsah - uvedení autoři a zdroje